Miben segíthetünk?

Ismét megszaporodtak az illegális zöldhulladéklerakók

Ismét megszaporodtak az illegális zöldhulladéklerakók
2022. szeptember 22.

Városunk több pontján visszatérő probléma a zöldhulladék illegális elhelyezése. Az utóbbi időben a lombhullás és az ősz közeledtével ismét megszaporodtak az ilyen esetek. Erről több bejelentés is érkezett az elmúlt hetekben a Polgármesteri Hivatalhoz.

Fontos tudni, hogy a zöld növényekből származó hulladék is szemétnek minősül és közterületi elhelyezése is ugyanazon elbírálás alá esik, mint a más jellegű szemétnek. TILOS tehát közterületre tenni a zöldhulladékot! Ha valaki mégis így cselekszik, akkor az szabálysértésnek minősül, és természetes személy esetén maximálisan 200.000 Ft-ra büntethető.

Kérünk tehát mindenkit, hogy szabályos módon szabaduljon meg a zöldhulladéktól. Így elsősorban saját kertjében komposztáljon, vagy éljen a zöldhulladékszállítás lehetőségével (tavasszal és nyáron háromhetente, ősszel kéthetente), vagy vigye zöldhulladéklerakóba (ez a szolgáltatás településünkön szintén elérhető) a kerti zöldet!

Az illegális zöldhulladéklerakók felszámolása fölösleges pluszmunkát és költséget jelent a városnak.

Kérjünk tehát mindenkit, hogy óvja városunk tisztaságát, rendezettségét!

Legyen Pilisvörösvár a környék legszebb települése!

Hírek []
Események []
Dokumentumok []
Aloldalak []