Határozat: 133/2014. (IX. 25.) Kt.
Két évtizedes művészei tevékenységéért, a hagyományos indulók és polkák, az igényes könnyűzene, a fúvószenekarra írt koncertdarabok, a szimfonikus komolyzenei átiratok és filmzenék magas színvonalú előadásáért és népszerűsítéséért, valamint a város kulturális életében végzett kiemelkedő tevékenységéért.
Pilisvörösvárért emlékérem
A Cziffra György Zeneiskola és Művészeti Iskola Ifjúsági Fúvószenekara 1994-ben alakult meg, Hoós Sándor karmester, akkori igazgató és trombitatanár vezetésével. A zenekar megalakulásának célja egyértelműen az volt, hogy a hangszeres oktatásban részt vevő tanulók a megszerzett tudásukat kamatoztathassák, megélhessék a közös zenélés örömét, s közben megismerkedhessenek a fúvószenekari irodalom sokszínűségével.
A zenekarban a hagyományos pilisvörösvári sváb fúvószene, az indulók és polkák mellett olyan műveket is megismerhettek a tanulók, melyeknek műfaja az igényes könnyűzenétől a komolyzenei átiratokon át a kifejezetten fúvószenekarra íródott koncertdarabokig terjed. A tanult darabokat rendszeresen bemutatták koncertjeiken, nemcsak szűkebb környezetükben, hanem külhonban is. A különböző városi megemlékezések, ünnepségek, kulturális események állandó fellépési lehetőséget jelentenek a zenekar számára. A zenekar fennállásának 5., valamint 10. éves jubileumán egy-egy hanghordozó is kiadásra került. Az évente megrendezésre kerülő Újévi koncertekkel hagyományt teremtettek, s évről évre nagy örömet szereznek a vörösvári és a környékbeli zeneszerető polgároknak.
A zenekar 2005-ben különvált a Zeneiskolától, és megalakult a működését biztosítani tudó „A Tempo” Koncertfúvós Zenekar Közhasznú Egyesület. A zenekar jelenlegi taglétszáma 49 fő, amely nagyrészt korábbi zeneiskolás diákokból és más ifjú zenészekből áll össze. Az egykori alapító tagok közül jónéhányan még ma is aktívan zenélnek az egyesületben.
A zenekar rendszeres résztvevője a különböző szintű hazai és külföldi fesztiváloknak, versenyeknek. Idehaza az ország számos pontján, valamint különböző fővárosi rendezvényeken is képviseltették magukat, legutóbb a Városligeti Műjégpályán megrendezésre került Oktoberfesten. Az itthoni szereplések közül különösen emlékezetes a Pilisvörösvári Német Nemzetiségi Vegyeskórus, a Pilisszentiváni Vegyeskórus és Fers Márta operaénekesnő közreműködésével 2013 áprilisában megrendezett „Operáról-operára” koncertjük.
A sikeres itthoni fellépések mellett számos európai és Európán kívüli országban, például Finnországban, Svájcban, Németországban, Szlovákiában, Olaszországban, Franciaországban, Görögországban, Törökországban és Tunéziában népszerűsítették már a magyar fúvószenei hagyományokat, képviselték Magyarországot és Pilisvörösvárt.
Az elmúlt 20 esztendő során elért sikereik közül a legkiemelkedőbbek:
- 1996: Veszprémi Nemzetközi Balaton Fesztivál – Bronz minősítés
- 1999: Svájc, Saas-Fee Nemzetközi Alpok Zenei Fesztivál Koncert-fúvószenekari
kategória – Bronz minősítés
- 2001: Dunakanyar Zenei Fesztivál – Kitüntetéses első díj
- 2002: Zeneiskolai Zenekarok IV. Országos Versenye – III. helyezés
- 2004: Dunakanyar Zenei Fesztivál – Kitüntetéses első díj
- 2007: WASBE Minősítés, Kiemelt arany minősítés „C” kategóriában (Ez az amatőr
együttesek számára teljesíthető legmagasabb kategória.)
- 2010: V. Balatonföldvári Térzene Fesztivál és Verseny (WASBE zsűri) – III. helyezés
- 2012: Svájc, Zürich Welt Jugendmusik Festival, H1 kategória II. helyezés.
Pilisvörösvár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 6/1993. (III. 4.) önkormányzati rendeletében biztosított jogkörében eljárva az „A Tempo” Koncertfúvós Zenekar részére két évtizedes művészi tevékenységéért, a hagyományos indulók és polkák, az igényes könnyűzene, a fúvószenekarra írt koncertdarabok, a szimfonikus komolyzenei átiratok és filmzenék magas színvonalú előadásáért és népszerűsítéséért, valamint a város kulturális életében végzett kiemelkedő tevékenységéért Pilisvörösvárért emlékérmet adományoz.
Pilisvörösvár, 2014. október 23.