90. születésnapja alkalmából köszöntötte Fetter Ádám polgármester Diószegi Tibornét, született Kéthalmi Máriát, aki hosszú, dolgos életútjával és kitartásával példát mutat a fiatalabb generációknak is.
Mária néni 1936. június 3-án született Perbálon. Gyermekéveit is ott töltötte, majd az általános iskola nyolc osztályának elvégzését követően dajkaként helyezkedett el a helyi óvodában. Később a gyümölcsösben dolgozott, ahol szorgalmával és munkaszeretetével vívta ki környezete megbecsülését.
1955-ben kötött házasságot férjével, Diószegi Tiborral. Bár gyermekük nem született, közös életüket szeretetben és összetartásban építették. 1970-ben Pilisvörösvárra költöztek, ahol saját otthonukat teremtették meg és hosszú éveken át aktív tagjai voltak a helyi közösségnek.
Az élet azonban nehéz megpróbáltatás elé állította: férjét 1983-ban elveszítette. Mária néni ezt követően is erős maradt, és tovább dolgozott. Óvodákban és konyhákon vállalt munkát, majd a budapesti Radelkisnél helyezkedett el, ahonnan 1990-ben vonult nyugdíjba.
Kilenc évtized történetei, emlékei és tapasztalatai állnak mögötte. Életét végig a becsületes munka, a kitartás és a szorgalom jellemezte. Jelenleg a Napos Oldal Átmeneti Gondozóház lakója, ahol szeretetteljes környezet veszi körül.
Pilisvörösvár Város Önkormányzata nevében jó egészséget sok örömet és még számos boldog pillanatot kívánunk Mária néninek!