A mögöttünk hagyott hétvégén igazi nyári időjárásban volt részünk Pilisvörösváron: péntektől vasárnapig szikrázó napsütés, száraz levegő, mérsékelt meleg jellemezte a napokat. A hőmérséklet vasárnap már a hőség küszöbét is elérte, délután 31 fokot mérhettünk. Az éjszakák ugyanakkor kellemesen hűvösek maradtak, 11 fok körüli minimumokkal. A tartós csapadék azonban továbbra is hiányzik – a szárazság egyre súlyosabbá válik.
A hétfő délután még túlnyomóan napos időt hoz, de nyugat felől már fokozatosan megnövekszik a felhőzet. A közelgő hidegfront előterében záporok, zivatarok is kialakulhatnak, miközben megerősödik az északnyugati szél. A front estére érkezik meg térségünkbe. Az éjszaka felhősen telik, élénk, időnként erős széllel és további záporok lehetőségével. A nappali csúcshőmérséklet még elérheti a 31 fokot, reggelre 15 fokra hűl a levegő.
Kedden változóan felhős-napos idő várható, délelőtt még előfordulhat egy-egy zápor. Az északi szél élénk marad. Reggel 15, délután 25 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani.
Szerdától vasárnapig ismét anticiklonális hatás érvényesül. Túlnyomóan napos, száraz időre van kilátás, csapadék nélkül. Szerdán mérsékelt, csütörtöktől azonban ismét erősödő északnyugati szél kísérheti a napsütést, amely a hétvégén is érezhető marad.
Hőmérsékleti kilátások:
Szerda: 30 °C
Csütörtök: 31 °C (hidegfront estére)
Péntek: 26 °C
Szombat–vasárnap: reggelente 13 °C, délutánonként 28 °C
☀️ Tartós meleg, de egyre szárazabb időszak következik, a növényzet és a talaj vízhiánya miatt a természet is egyre inkább igényelné a csapadékot.
Köszönjük az előrejelzést Stéhli Balázsnak és a fotót Lovász Zsoltnak! ????