Egy lépéssel közelebb kerül Pilisvörösvár, hogy felújíttassa nagy értékű, de jelenleg rossz állapota miatt kihasználatlan Balatonfenyvesi üdülőjét, hogy később hasznosíthassa az ingatlant. Az elsődleges cél, hogy a városvezetés ezáltal lehetőségeket biztosítson a vörösvári gyerekeknek a jövőben. A Képviselő-testület pénteken arról határozott, hogy tervezői értékbecskés nyomán megbízást ad egy olyan átalakítási kiviteli terv és költségvetési kiírás készítésére, amely alkalmas egy kivitelezői ajánlatkérés benyújtására a későbbiekben. Az említett műszaki tartalmat a döntés értelmében a NEMESÉP KFT. állítja össze 6 millió 350 ezer forint + áfáért.
„Tudjuk, hogy a jelenlegi energia-veszélyhelyzetben az üdülő felújítása nem tartozik a legfontosabb feladatok közé, viszont azzal tisztában kell lenni, hogy az egyébként értékes ingatlan állaga rohamosan romlik. Belátható időn belül az állapota olyan stádiumba ér, ami visszafordíthatatlan, és a tervkészítés költségeinél jóval magasabb, azonnali forrást fog igényelni az Önkormányzattól. Éppen ezért előrelátónak kell lenni, hogy minden, a munkálatokhoz szükséges dokumentáció, terv a rendelkezésre álljon - különös tekintettel arra, hogy a városvezetés egy olyan koncepció kialakításán dolgozik, hogy Pilisvörösvárnak ne legyen szüksége sem saját, sem pályázati forrás felhasználására ahhoz, hogy az üdülő megújuljon, és a jövőben élményeket adhasson a gyermekeinknek. Ez a várható külső forrás teszi lehetővé, hogy ebben gazdasági helyzetben is foglalkozhassunk a témával" – mondta Strack Bernadett alpolgármester.
A szóban forgó csaknem 2500 négyzetméteres üdülő a 80-as évek elején épült táboroztatás céljából. Egy kétszintes főépületből áll, valamint egy különálló főzőkonyhából a hozzá kapcsolódó kiszolgálóhelyiségekkel, illetve egy 40 főbefogadására alkalmas étteremmel. A telken található ezen kívül még egy különálló faház, valamint egy raktárépület.
A konyhával és az étteremmel kapcsolatban kérdésként merült fel, hogy érdemes-e felújítani, vagy jobban megérné egy új, könnyűszerkezetes épület megépítése. Az értékbecslés alapján előbbi megoldás a kedvezőbb, vagyis érdemesebb felújítani a már meglévő konyhaépületet, mert bár a munkálatok költsége minimálisan magasabb a könnyűszerkezetes 50 négyzetméteres épület megépítésénél, az alapterülete háromszorosa annak, kis híján 165 négyzetméter. Mindemellett az étkezést nemcsak nyitott-fedett, hanem teljesen fedett térben is tudja biztosítani.
A fenti információk birtokában kért ajánlatot az Önkormányzat a szóban forgó cégtől, hogy készítse el a szükséges átalakítási terveket mind a kétszintes főépület, mind pedig az étterem épületének esetében, beleértve a partmenti stég esetleges szerkezeti felújításához kapcsolódó tervek kidolgozását is. A feladat részét képezi a tervezői költségbecslés és a tételes költségvetés kiírás elkészítése is minden tervhez.