Hétfőn közepesen felhős éggel és –10 fokos hideggel indul a reggel, délutánra –2 fokig emelkedik a hőmérséklet. Reggel dél felől beborul az ég, délutántól havazás kezdődik, amely éjszakáig kitarthat, 5–10 cm porhó is hullhat. Az északnyugati szél élénk lesz, kisebb hófúvás is előfordulhat.
Kedd hajnalra megszűnik a havazás, napközben csapadék nem várható, sok felhő mellett kevés napsütés lehet. Este, éjjel újabb gyenge havazás érkezhet dél felől, néhány cm friss hóval. Reggel –4, délután –2 fok körül alakul a hőmérséklet.
Szerdán hajnalban átmenetileg megszűnik a havazás, majd déltől újabb hullámban ismét havazhat, újabb kb. 5 cm porhó hullhat. Az északnyugati szél továbbra is élénk lesz, kisebb hófúvásokkal. Reggel –5, délután –3 fok valószínű.
Csütörtökre hajnalra megszűnhet a hóesés, ezt követően csapadék nem várható. Délután csökkenhet a felhőzet, kevés napsütés is lehet. A szél élénk, erős marad. Reggel –7, délután –4 fok várható.
Pénteken reggelre akár –15 fokig is hűlhet a levegő, délután is csak –7 fok körül alakulhat a hőmérséklet. Este, éjjel nyugat felől melegfront érkezhet kiadós havazással, a szél erős, helyenként viharos lehet.
Szombaton és vasárnap közepesen, erősen felhős idő várható, kisebb havazás még előfordulhat. Szombaton eleinte erős északnyugati szél fújhat. Átmenetileg enyhül az idő, de a fagyos jelleg megmarad.
Készüljünk a hidegre és a havazásra, vezessünk óvatosan!
Köszönjük az előrejelzést Stéhli Balázsnak és a fotót Lovász Zsoltnak!